Bergama’nın Kalbinde İnşa Edilecek Olan Millet Bahçesi’nin İhalesi Yapıldı

Bergama’nın Kalbinde İnşa Edilecek Olan Millet Bahçesi’nin İhalesi Yapıldı

Bergama’nın kalbinde inşa edilecek olan Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı
İtirazlar nedeniyle bir ay önce yapılması gereken ancak 11 Ağustos’da (dün) itibariyle ihalesi gerçekleştirilen Millet Bahçesi ve projeye dahil edilen Çamlı Park 7’den 70’e herkese hitap edecek sosyal donatıları ile kadim şehir Bergama’nın çehresini değiştirecek. Başkan Koştu, “Söz verdiğimiz yatırımlarımızdan en büyüğü için vira bismillah” dedi.
BAŞKAN KOŞTU; “ŞEHRİMİZ YAKLAŞIK 90 MİLYON LİRA DEĞERİNDE BİR YATIRIM DAHA ALIYOR”
Millet Bahçesi ve projeye dahil edilen Çamlı Park’ın inşası ile birlikte Bergama’nın yaklaşık 90 milyon lira değerinde bir yatırım daha alacağına işaret eden Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Bizim tek gayemiz ilçemize ve hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunabilmek. Gece gündüz bu gaye için çalışıyoruz” dedi.
BAŞKAN KOŞTU; “MİLLET BAHÇESİ İLE BİRLİKTE ÖNEMLİ BİR TRAFİK AKSI ÜZERİNDE BULUNAN YOLLARIMIZDA DA DÜZENLEME GELİYOR”
Millet Bahçesi Projesi kapsamında Kaymakam Kemalbey Caddesi, Böblingen Caddesi ve Kız Anadolu Endüstri Meslek Lisesi önünden geçen yolda yeni bir düzenleme yapılacağını ifade eden Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Sözünü ettiğimiz bu yollarımız her gün yoğun bir şekilde kullanılan yollarımız arasında. Yeniden düzenlenecek olan ve genişleyecek olan bu yollarımız ile merkezdeki trafik çilesini nihayetlendireceğiz. Hazırladığımız ve ihalesini gerçekleştirdiğimiz yeni yollarımızda da sıcak asfalt, sathi asfalt ve beton parke döşemeleri ile yol sorununu ilçemizin gündeminden kaldıracağız” dedi.
BAŞKAN KOŞTU; “HEMŞEHRİMİZİN YOL BEKLEDİĞİNİ BİLİYORUZ. AMA DOĞAL GAZ DÖŞENEN YERDE TEST SÜRESİ UZUNLUĞUNDAN HEMEN DÜZENLEME YAPAMIYORUZ”
“Seçim broşürümüzde ‘İlk işimiz yollar’ diye hemşehrilerimize söz verdik ve bu sözü unutmadık” diyen Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Doğal gaz ve alt yapı çalışmaları tamamlanmadan ne yazık ki yollarımızı, ana arterlerimizi asfaltla buluşturamıyoruz. Doğal gaz ana hattı geçen bir yolda borunun test süresi yaklaşık bir ay sürüyor. Ana boru test süresi, konutlara branjman bağlantısı ve ardından brajman bağlantılarının test aşamaları bir süreç alıyor. Bu süreler zarfında yolda istesek te düzenleme yapamıyoruz. Hemşehrimiz boru geçtiği gibi yol yapılsın istiyor. Evet hepsini çok iyi anlıyorum. Ama biraz daha sabır istiyorum. Biz ekip olarak Bergama gündeminden yol sorununu yakın bir gelecekte çıkaracağız. İhalelerimiz tamam. Hazırlıklarımız tamam. Öğretmen evi yokuşu Asklepion Caddesi’nden başladık. Arkası gelecek” dedi.