Bergama’da Süper Enduro Heyecanı Yaşanıyor

Bergama’da Süper Enduro Heyecanı Yaşanıyor

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın ikinci ayağı Bergama Belediyesi Süper Enduro Yarış Pisti’nde başladı.

Bergama Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve 50 sporcunun iki gün boyunca kıyasıya yarışacağı şampiyona, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ve Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Uyar’ın Cumhuriyet Meydanı’nda magazin startını vermesiyle başladı. Bergama Belediyesi Süper Enduro Pistindeki (1.050 mt) yarışlar; Super EnduroGP, Enduro Prestij (EP), Enduro Usta (EU), Enduro Hobi (EH), Enduro Genç (EG) ve Enduro Veteran (EV) sınıflarında yapılacak.

Türkiye Enduro Şampiyonası’na Bergama’da ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Bergama kadim bir şehir, tarihi bir şehir kültürel değerleri sportif değerleri olan bir şehir. Startını verdiğimiz bu etkinliğin ve yarışmanın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum ve uzun yıllar bu yarışların Bergama’da devam edeceğini umut ediyorum. Temennimiz yarışların ufak tefek kazalar hariç büyük kazalar olmadan geçmesi. Tüm yarışçılara Bergama’ya geldikleri için bir kez daha hoş geldiniz diyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ise “Yaklaşık 50 sporcu ile start alacağız. Bugün magazin startını verdiğimiz organizasyonda, motosiklet branşları içerisinde seyir zevki en yüksek olan branşlardan bir tanesi. Sporcularımız, zorlaştırılmış etap içerisindeki akrobatik hareketler ve kabiliyet gerektiren hareketlerle, performanslarıyla izleyicilere çok güzel sahneler izlettirecekler. Umut ediyorum ki burada 10 bine yakın izleyiciyle bu organizasyonu gerçekleştireceğiz diye konuştu.