Bergama’da EMITT Fuarı İçin Turizmcilerle Toplantı

Bergama’da EMITT Fuarı İçin Turizmcilerle Toplantı

Bergama’da EMITT Fuarı için turizmcilerle toplantı
UNESCO Dünya Mirası, tarihi ve kültürel değerleri ile bir dünya markası olan Bergama’nın, Dünya’nın 4.’ncü büyük turizm ve seyahat fuarı EMITT’e katılımı öncesi, ilçede turizm faaliyeti gösteren işletmeler ve iş insanları ile birlikte bir toplantı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Turizmden kazanan bir Bergama için planlama ve yatırımlarımızı yapmaya devam ediyoruz” dedi.
09-12 Şubat 2022 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan EMİTT Turizm Fuarı (25. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı) öncesi tanıtım için neler yapılması gerektiği, nasıl bir yol izleneceğinin belirlenmesi için Belediye Haluk Elbe Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, turizm işletmeleri yöneticileri ve turizm sektöründe faaliyet gösteren iş insanları katıldı.
BAŞKAN KOŞTU; “TURİZMDEN KAZANAN BİR BERGAMA İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Başta Selinos Antik Kanal Restorasyon ve Islah Projesi olmak üzere, Tarihi Çarşımız Arasta ve tarihi alanlarda bulunan işyerleri için planladığımız sokak sağlıklaştırma çalışmaları, Tabakhane ve eski Çırçır Fabrikası’nda yaptığımız restorasyonlar gibi tarihi yapılarımızda, han ve hamamlarda yapacağımız restorasyonlarla kadim şehrimiz Bergama’yı turizme hazırlıyoruz” dedi.
BAŞKAN KOŞTU; “EL BİRLİĞİ İÇERİSİNDE ŞEHRİMİZİ TANITACAĞIZ”
Kısa adı EMITT olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Bergama için açılacak olan stant içinde zengin tarihi ve kültürel değerleri ile Bergama’nın en iyi şekilde tanıtılacağına işaret eden Belediye Başkanı Koştu, “Kadim şehrimiz Bergama’mızın tanıtımını fuarlar aracılığıyla yapmaya devam edeceğiz. Tanıtımlarımızın mutlaka bir noktadan sonra yatırımcı ve daha çok turistle buluşması için üzerimize düşen görevleri eksiksiz yerine getiriyoruz” dedi.
Bu yıl 25’ncisi düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT )’te yerini alacak olan Bergama standı, 09-12 Şubat 2022 tarihleri arasında ziyaretçilerini bekleyecek.