Bergama’da Cami Ve Cem Evleri Dezenfekte Ediliyor, Temizleniyor

Bergama’da Cami Ve Cem Evleri Dezenfekte Ediliyor, Temizleniyor


Bergama Belediyesi sınırları içerisinde bulunan cami ve cem evlerinin dezenfektesi ve temizliği Koronavirüs’ün ilk görüldüğü günlerden itibaren periyodik bir şekilde devam ediyor.
İlçedeki cami ve cem evlerinin dezenfekte ve temizlik çalışmaları için özel bir ekip oluşturduklarını söyleyen Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Evimizde dikkat ettiğimiz hijyen ve temizlik ne kadar özenli ve önemliyse ibadethanelerimizin temizliği de bir o kadar önemli” dedi.
Bergama Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, belirli bir periyod halinde ilçedeki tüm ortak kullanım alanlarında olduğu gibi ibadethaneleri dezenfekte etmeye ve temizlemeye devam ediyor. Halk sağlığına önem veren Bergama Belediyesi vatandaşlardan gelen talep üzerine dezenfeksiyon çalışmalarına ortak kullanım alanlarında da ara vermeden devam ediyor. Ekipler Yerlitahtacı Mahallesi Cami, Fevzipaşa Mahallesi Cami, Yunusemre Cami, Aksa Cami, Ulu Cami, Sanayi Cami, Aksa Yıldız Cami, Ayvatlar Mahallesi Cami, Küçükkaya Mahallesi Cami, Gültepe Mahallesi Cami, Bergama Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Bergama Cem Evi, Tepeköy Mahallesi Cem Evi, Sarıdere Mahallesi Cem Evi’nde temizlik ve dezenfekte çalışmasını tamamladı.
İKİ AYRI EKİPLE ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
Cami ve Cem Evleri’nin dezenfektesi ve temizliği için oluşturulan iki ayrı ekibin çalıştığını ifade eden Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Ekiplerimizden birisi temizliği, diğer ekibimiz ise Koronavirüs’e karşı dezenfekte faaliyetini yapıyor” dedi. Ekiplerin, cami ve cem evleri içerisindeki halıdan raflara, tablolardan avizelere kadar birçok noktada titizlikle temizlik çalışması yürüttüğünü, dezenfekte işlemi gerçekleştirdiklerini açıklayan Başkan Koştu, “Dinimiz temizliğe dikkat etmemizi emrediyor. Biz de dinimizin emirlerini yerine getirerek özellikle Koronavirüs sürecinde vatandaşlarımıza daha sağlıklı bir ortamda ibadet etme imkânı sunuyoruz. Koronavirüs sürecinde kesintisiz sürdürdüğümüz ibadethane temizliği ve dezenfekte çalışmaları vatandaşlarımıza gönül rahatlığıyla ibadet etme imkanı sunuyor” dedi.