Bergama’da Asfalt Sevinci

Bergama’da Asfalt Sevinci


10 yıllık hizmetsizlik dönemi ile ana arterleri başta olmak üzere caddeleri harebeye dönen Bergama’da Belediye Başkanı Hakan Koştu ile birlikte asfalt seferberliği başladı. Hummalı bir şekilde devam eden alt yapı, doğalgaz ve yer altı elektrik kablolama çalışmalarının ardından Bülent Ecevit Caddesi’nde başlayan sıcak asfalt dökümü ilçede sevinç ve heyecanla karşılandı. Başkan Koştu, “Ana arterlerin tamamına yakınında asfaltlama yapacağız. Şehrimizi harabe yollardan kurtaracağız” dedi.
BAŞKAN KOŞTU, “HEMŞEHRİLERİMİZ İÇİN KONFORLU VE TERTEMİZ CADDELER İNŞA EDECEĞİZ”
Yılların ilgisizliği nedeniyle harabeye dönen ve vatandaşları çileden çıkaran yolların içler acısı durumuna son vermek için göreve geldikleri ilk günden asfalt için hazırlık yaptıklarına işaret eden Başkan Koştu, “Hemşehrilerimizin bugünü sabırsızlıkla beklediklerini biliyoruz. Bülent Ecevit, Harman Yeri ve 100. Yıl Caddeleri’nde alt yapı çalışmalarının tamamlanması için yoğun bir gayret sarf ettik. GDZ Edaş, İzmirgaz, Telekom ve ilgili kurumların bir araya gelerek, gerekli çalışmaları tamamlaması için koordine görevini üstlendik. Ve meşakkatli bir çalışma ardından bugün asfalt serimine başladık. İlçemizin diğer ana arterlerinde de aynı çalışmaları yapacağız. Görev süremiz içerisinde hemşehrilerimize sözünü verdiğimiz gibi; ‘Bergama’da çamur ve çukur çilesine son vereceğiz.’ 2021 yılı ve önümüzdeki süreç projelerimizin ete kemiğe bir bir büründüğü dönem olacak” dedi.
BAŞKAN KOŞTU; “ASFALT İÇİN TEŞEKKÜRLERİNİ BİLDİREN TÜM HEMŞEHRİLERİME ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”
Asfalt serimine başlandığının açıklanması üzerine birçok vatandaştan gerek telefonla, gerekse mesajlarla tebrikler aldıklarına işaret eden Başkan Koştu, “Biz yönetim olarak Bergama’nın susadığı hizmetleri şehrimize kazandırmak için yola çıktık. Dün yüzlerce mesaj ve telefonla asfalt serimi için teşekkürlerini bildirmek üzere arayan vatandaşlarımızın şahsında tüm Bergama’mıza şükranlarımı sunuyorum. Gece gündüz demeden çalışmaya, hemşehrilerimizin hizmetkârı olmaya devam edeceğiz. Bizi hizmet yolundan etmeye çalışanlara da, Bergama’nın hizmetsiz geçen 10 yılını hatırlatır, bir 10 yıl daha kaybetme lükssümüz olmadığını tekrar söylemek isterim” dedi.