Bergama İçin Belediye İşbaşında ?

Bergama İçin Belediye İşbaşında ?

Bir ayda 11 ton cam geri dönüşüme kazandırıldı

Atık cam şişeler geri dönüşüme kazandırılıyor

Bergama Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, atık cam şişelerin geri dönüşüme kazandırılması için yürüttüğü çalışma kapsamında bir ayda 11 ton cam şişe geri dönüşüme kazandırıldı. Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Belediye olarak geri dönüşüm çalışmalarını her geçen gün hızlandıracağız” dedi.

İlçe merkezinde bulunan cam şişe kumbaralarının içindeki atık camlar temizlik işleri personeli ve protokol imzalanan lisanslı firmanın personeli tarafından toplanıyor. ilçe genelinde 59 noktaya yerleştirilen cam atık toplama konteynerleri ile bir ayda 11 ton cam geri dönüşüme kazandırıldı.

Başkan Koştu “Cam şişeler çöpe değil kumbaraya”

Vatandaşların kullanmadıkları cam ürünlerini çöpe değil ekonomiye kazandırılmak üzere cam atık toplama kumbaralarına atmalarını isteyen Belediye Başkanı Koştu, ”Reçel, konserve kavanozlarını, meşrubat şişelerini, cam toplama kumbaralarına atılması bilincini ilçemizde yerleştirmeyi hedefliyoruz. Bu şekilde doğal kaynaklarımız korunurken, atık camları da geri dönüşüme kazandırmış olacağız. Kumbaralar her ay ekipler tarafından tek tek alınarak boşaltılıyor. Kumbaralara camdan başka bir şey atılmaması gerekiyor. Çevremize katkıda bulunan ve duyarlı davranan vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.