Bergama Belediyesi Yangın Bölgesine Tüm Ekiplerini Seferber Etti

Bergama Belediyesi Yangın Bölgesine Tüm Ekiplerini Seferber Etti

Bergama Madra Dağı üst kesimlerinde dün akşam saatlerinde başlayan ve rüzgarın etkisiyle hızla yayılan yangın alanında Bergama Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Uyar, Ak Parti İlçe Başkanı Sebahattin Güzel ve yönetim kurulu üyeleri incelemelerde bulundu.
Belediyenin su tankerleri ve iş makinalarıyla müdahale ettiği yangında Orman Müdürlüğü’ne ait ekiplere vatandaşların da yardım etmesiyle yangın 8 saatte kontrol altına alındı. Bölgede halen soğutma çalışmaları devam ediyor.
Dün gece yarısına doğru başlayan yangın sert rüzgarın etkisiyle kısa sürede Balıkesir il sınırında İvdindi ormanlık alanına da sıçradı. Olay yerine giden Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Uyar, yapılan müdahaleleri yerinde inceledi. Belediyenin tüm imkanlarıyla yangına müdahale etmesi için görevlendirildiğini söyleyen Başkan Yardımcısı Aşkın Uyar, “Ülkemizde meydana gelen her orman yangınında yok olan ağaç, bitki ve orman canlılarının üzüntüsünü yaşıyoruz. Her bir vatandaşımızın yapılan uyarıları dikkate almasını ve ormanlarımızı 7’den 70′ e el birliği içerisinde korumamız gerektiğini unutmayalım. Ülkemize geçmiş olsun” dedi.