Bergama Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Bergama Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı


Bergama Belediyesi Şubat ayı olağan toplantısı, Belediye Başkanı Hakan Koştu başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda görüşülen maddeler karara bağlandı.
Bergama Kültür Merkezi’nde (BerKM) yapılan toplantının açılışında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hakan Koştu, İzmir’de aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen sel felaketi için tüm İzmir’e geçmiş olsun dileklerini iletti.
BAŞKAN KOŞTU, “KURAKLIK TEHDİTİ GEÇMİŞ DEĞİL”
Son günlerde gerçekleşen aşırı yağışlara rağmen kuraklık tehdidinin ortadan kaldırmış olmadığına dikkat çeken Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Geçen yıl bugün itibariyle ilçemiz sınırları içerisinde bulunan barajlarımızdaki doluluk oranlarına henüz ulaşabilmiş değiliz. Şuan barajlarımızdaki oranlar bize gösteriyor ki; suyu idareli kullanmalıyız. Hem tarımda, hem evimizde idareli su kullanımına dikkat etmemiz gerekiyor. Kuraklık büyük bir tehdit olarak karşımızda duruyor. İnşallah yağışlar afatsız bir şekilde devam eder ve barajlarımızdaki doluluk oranı artar” dedi.
BELEDİYEYE TARLA BAĞIŞLAYAN DÖNMEZ ÇİFTİNE TEŞEKKÜR
Örenli Mahallesi’nde 2942.59 m2 tarla vasıflı taşınmazını Bergama Belediyesi’ne bağışlayan Gülsüm-Hasan Hüseyin Dönmez çiftine belediye meclisinde teşekkür edildi. İçerisinde bulunan hayrat çeşmesinin korunması yaşatılması ve satılmaması şartı ile bağışlanan tarlanın kararı oy birliği ile alındı. Meclis üyelerinin her birisi ve Belediye Başkanı Hakan Koştu, Dönmez çiftine teşekkür etti.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 2 ADET HİBE OTOBÜS
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bergama’da kullanılmak üzere hibe edilen 2 adet otobüsün kararı oy birliği ile kabul edildi. Başkan Koştu kararın oylanması ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e teşekkür etti.
KIRSAL MAHALLE STATÜSÜ İÇİN ÇALIŞMALARA DEVAM EDİLİYOR
Köy statüsü ve belde belediyesi iken mahalleye dönüşen Bergama ilçe sınırlarındaki 119 mahallerin hangilerinin kırsal alan olarak belirlenmesi hususu için komisyonların yaptığı çalışmalar değerlendirildi. Başkan Koştu, “En doğru kararı almak için komisyonlarımız hassasiyetle çalışmaya devam ediyor. İzmir’de en çok eski köy statüsü yeni mahalle statüsü olan yerleşim birimine sahip Bergama’da en doğru kararı almamız gerekiyor. Yerleşim yerlerimizin sosyo-ekonomik durumu, mevcut yapılaşma durumu gibi unsurlar göz önünde tutularak sağlıklı ve en doğru kararı almamız gerekiyor. Bu mecliste alınacak karar mahallelerimizi gelecekte çok etkileyecek” dedi. Konunun komisyonlarda görüşülmeye devam etmesi oy birliği ile kabul edildi. Şubat ayı olağan meclis toplantısı Mart ayı meclis toplantısının 3 Mart 2021 tarihinde yapılmasına karar verilmesinin ardından son buldu.