Bergama Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Bergama Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Bergama Belediyesi Ağustos ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.
Haziran ayına ait meclis tutanaklarının okunması ve ibrası ile başlayan toplantıda konuşan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, orman yangınları hakkında değerlendirmede bulundu. Başkan Koştu, “Birlik ve beraberlik içinde her zorluğun üstesinden geliyoruz ve geleceğiz. Bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak yangınlar bizi derinden yaralanmıştır. Sorumluluk sahibi olarak yapacağımız tüm açıklamalar bu noktada önemli. Tek yumruk olarak bunların üstesinden geleceğiz” dedi. Manavgat’ta çıkan orman yangınına müdahele ederken şehit olan kahraman orman işçisi Erdal Tovka’ya birkez daha meclis toplantısında Allah’tan rahmet dileyen Başkan Koştu, yangınlara müdahale ederken vefat eden ve yaralanan tüm fedakarlara başsağlığı ve acil şifalar diledi.
Koronavirüs ile mücadele sürecinede konuşmasında değinen Başkan Koştu, “Koronavirüs salgını üzerinden 17 ay geçti. Mücadelemiz devam ediyor. Salgına karşı en büyük çare aşı olmaktır. Birlik ve beraberlik içinde bu felaketleri atlacağımızdan eminim” dedi.
BAŞKAN KOŞTU, “BERGAMA’NIN KRONİKLEŞMİŞ SORUNLARI İLE MÜCADELE EDİYORUZ”
Göreve geldikleri ilk günden beri Bergama’nın kronikleşmiş sorunlarının çözümü için mücadele ettiklerini söyleyen Başkan Koştu, “İlk günden beri sıkıntılarla zor şartlarda mücadele ediyoruz. Belediyenin geçmişten gelen borçlarının ödenmesi için arazilerimizi değerlendirmek istedik. Taşınmazların mali değerlendirme anlamında kira getirisi 30 yılda geri dönmüyor. Büyük miktarlarda borç taksitlerini faizlerle ödüyoruz. Amacımız Bergama Belediyemizi ayağındaki prangalardan kurtarmak. Borç seviyesini taşınabilir bir seviyede tutmak için uğraşıyoruz. Planlı borçlanma amacındayız. Selçuk ve Menderes Belediyeleri bununla ilgili kararlar aldılar. Bizde taşınmazlarımızı değerlendirmek istiyoruz. Belediyenin kaynaklarını en verimli şekilde kullanmaya çalışıyoruz” dedi.
BAŞKAN KOŞTU, “DOĞALGAZDAN ÖNCE YOLLARI YAPIP PARAMIZI HEBAMI ETSEYDİK”
Mecliste yaptığı konuşmasında yollar konusuna da değinen Başkan Koştu, “Doğalgazdan önce yolları yapıp paramızı heba mı etsiydik. Bergama Belediyesi tarihinde olmayan büyük çaplı kilit parke ihalemizi yapıyoruz. Hazırlıklarımız tamam yollara müdahale edeceğiz” dedi.
BAŞKAN KOŞTU, “ÇAMLI PARKIN SOSYAL TESİSLERİNİ KENDİ KAYNAKLARIMIZLA TAMAMLADIK”
Çamlıpark içerisinde bulunan sosyal tesislerin büyük kısmınının belediyenin kendi kaynakları ile tamamladıklarını ifade eden Başkan Koştu, “Çamlıparkımızın peyzaj düzenlemesini Millet Bahçesi Projemiz kapsamında yapacağız” dedi.
Toplantıda Türki Cumhuriyetleri ile ilişkilerin geliştirilmesinin önemine de dikkat çeken Başkan Koştu’nun konuşması ardından Başkanlıktan, belediye birimlerinden gelen konular görüşülerek karara bağlandı. Eylül ayı Meclis Toplantısı’nın 1 Eylül 2021 Çarşamba günü yapılmasına karar verilerek toplantı tamamlandı.