Belediyeden Her Mahalleye Mobil Atık Getirme Merkezi

Belediyeden Her Mahalleye Mobil Atık Getirme Merkezi

Belediyeden her mahalleye mobil atık getirme merkezi
Geri dönüştürülebilen atıkların toplanması için Bergama Belediyesi tarafından yeni bir çalışmaya start verildi.
Yeni başlayan çalışma ile her mahalleye bir adet mobil atık getirme merkezi konulmaya başlandı. İlki Fatih Mahallesi Dumlupınar Caddesi Sami Altan Parkı önüne konulan mobil atık getirme merkezinin ikincisi Maltepe Mahallesi Muhtarlığı yanına yerleştirildi.
TANITIMA BAŞKAN YARDIMCISI UMUTLU VE ÖĞRENCİLER KATILDI
Mobil Atık Getirme Merkezi için yapılan tanıtım ve bilgilendirme etkinliğine Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Umutlu, Temizlik İşleri ve Çevre Koruma Birimi Müdürü Muhammed Assour, Mualla Ersezgin Okulu öğrencileri, öğretmen ve yetkilileri katıldı. Tanıtım etkinliğinde öğrenciler yanlarında getirmiş oldukları atıkları, ilgili bölümlere attılar.
BAŞKAN YARDIMCISI UMUTLU; “7 AYRI ATIK TOPLAYACAĞIZ”
Mobil Atık Getirme Merkezleri’nin 7 bölmeli olduğunu söyleyen Başkan Yardımcısı Cüneyt Umutlu, “7 bölmede ayrı ayrı kağıt, metal, plastik, elektrikli-elektronik, cam, tarihi geçmiş tıbbi ilaçlar, bitkisel yağ ve atık pil toplayacağız. Startını verdiğimiz çalışma ile her mahallemize en az bir adet mobil atık getirme merkezi yerleştirmeyi hedefliyoruz. Hemşehrilerimizden bu konuda duyarlı davranlamalarını ve evlerindeki atıkları mobil merkezlerimize getirmelerini önemle rica ediyoruz” dedi.