Belediye’den Engelli Ve Yaşlı Hakları Rehberi

Belediye’den Engelli Ve Yaşlı Hakları Rehberi


3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Bergama Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Engelli ve Yaşlı Hakları Rehberi’nin dağıtımı gerçekleştirildi. Cebe sığacak boyutta hazırlanan kitapçık içerisinde güncel yasal bilgilere yer verildiğini söyleyen Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Belediye olarak en önemli sosyal sorumluluklarımızdan biri dezavantajlı bireylere sahip çıkmak, sorunlarına kalıcı çözümler üretmek, onların aileleriyle birlikte mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermektir” dedi.
Güncel yasal düzenlemeleri içeren ‘Engelli ve Yaşlı Hakları Rehberi’ belediye ekipleri tarafından Koronavirüs önlemleri dikkate alınarak ilçedeki engelli bireylerin evlerine, evde bakım hizmeti alan 65 yaş üstü vatandaşlara, tüm rehabilitasyon merkezlerine, kamu kurumlarına ve muhtarlıklara dağıtılıyor.
KİTAPÇIK YANINDA MASKE, KOLONYA VE HİJYENİK MENDİL
Bir paket halinde dağıtılan Engelli ve Yaşlı Hakları Rehberi yanında engelli bireyler için aynı anda maske, hijyenik mendil ve kolonya dağıtımı da gerçekleştiriliyor.
BAŞKAN KOŞTU; “HER PROJEMİZDE ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN DE DÜZENLEMELERİ DİKKATE ALIYORUZ”
Ülkemizde son yıllarda yapılan yasal düzenlemelerle özellikle engelli ve muhtaç bireylere olan duyarlılığın artmış olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Belediye olarak engelli ve diğer dezavantajlı vatandaşlarımızın huzurunu sağlamak ve yaşam kalitelerini yükseltmek için yaptığımız pek çok çalışma ile herkes için engelsiz bir hayat sunmak, engelsiz ve konforlu bir kent oluşturmak istiyoruz. Güzel Bergama’mız için ürettiğimiz her projemizde dezavantajlı gruplara öncelik vererek, onlarla birlikte daha rahat ve mutlu yaşamak en büyük gayemiz” dedi.
BAŞKAN KOŞTU, “ENGELLİ BİREYE SAYGI, İNSANLIĞA SAYGIDIR”
Engelli bireylere yönelik yapılan çalışmalar içerisinde bu kitapçığın hazırlandığını ifade eden Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Yasal düzenlemeleri içeren bu kitapçığın sadece engelli ve yaşlılarımızın değil, onlara yaklaşım konusunda, herkesin farkındalığını arttıracağına inanıyorum. Engelli bireylere saygı, insanlığa saygıdır. Yaşlılarımız bizim en kıymetli hazinemizdir. Tüm yaşlılarımız ve engelli hemşehrilerimiz ve vefakar ailelerine sağlıklı, mutlu bir ömür diliyorum” dedi.