Bayramda ‘Tüm Yüzler Gülsün’ Diye

Bayramda ‘Tüm Yüzler Gülsün’ Diye

Bergama Belediyesi yaklaşan Kurban bayramı öncesi genç, yaşlı, çocuk demeden vatandaşlarını sevindirdi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalar kapsamında yaklaşık 10 gündür süren çalışmayla ihtiyaç sahibi ailelere bayramlıkları dağıtıldı.
Geniş bir coğrafyada yer alan ilçede pantolon, tişört, alt üst kıyafet takımı, ayakkabı, çorap ve günlük kıyafetlerden oluşan, yaklaşık 6 bin adet yeni kıyafet ihtiyaç sahiplerine verilerek bayram öncesi yüzler güldürüldü.
Bergama Belediyesi ekipleri ailelere tek tek ulaşarak bayramlıkları verildi. Bayramlık kıyafeti yardımlarında her yaştan vatandaş en ince ayrıntısına kadar düşünülerek uzun süre kullanacakları kıyafetleri kendilerine verildi. Bayramlık yardımı yapılan ailelerin o andaki mutluluğu gözlerinden okundu.
“BAYRAMLAR PAYLAŞMAK DEMEKTİR”
Bayramların en önemli mesajının paylaşmak olduğunun altını çizen Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu “ Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaşarak bayramlıklarını kendilerine verdik. Genç, yaşlı, çocuk demeden herkesi bayram öncesi sevindirmeye gayret gösteriyoruz. Bizlere ‘Dünya’nın en güzel mutluluğu nedir ?’ diye sorsalar ‘Şüphesiz Bir İnsanın Gülümsemesidir’ diye yanıtlardım. Bizler o yüzler Bergama’da daha çok gülsün diye gece-gündüz çalışmaya devam ediyoruz. O yüzlerin gülümsemesi de bizim bayramımızdır ” dedi.