Başkan Koştu’dan “Yerel Esnaftan Alışveriş Yapalım” Çağrısı

Başkan Koştu’dan “Yerel Esnaftan Alışveriş Yapalım” Çağrısı

“Stat dükkanı esnaflarımızı mağdur etmeyeceğiz”
Koronavirüs nedeniyle zor günler geçiren ve toplumun önemli bir kesimini oluşturan yerel esnaf için çağrıda bulunan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Alışverişlerimizi komşumuz, mahallemizde ailemizin bir parçası olan yerel esnafımızdan yapalım. Koronavirüs koşullarında zor günlerden geçen esnaf ve işletmelere destek olalım” dedi. Başkan Koştu, ayrıca yaptığı açıklamasında stat yerine yapılacak olan ve Bergama şehir merkezine nefes aldıracak olan Millet Bahçesi Projesi kapsamında stat esnafının da mağdur edilmeyeceği önlemleri alacaklarını söyledi.
BAŞKAN KOŞTU “ŞİMDİ BİRLİK OLMA ZAMANI”
Geçtiğimiz Bakanlar Kurulu Toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan paketin esnafta sevinçle karşılandığına işaret eden Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Tüm hemşehrilerimizle birlikte alışverişlerimizi yerel esnafımızdan yaparak onlara destek olalım. İyi günümüzde, kötü günümüzde, ölümüzde, düğünümüzde hep yanımızda olan, mahallelerimizde köşe başında her gün yüz yüze baktığımız selamlaştığımız esnafımızdan alışverişlerimizi yapmaya özen gösterelim. Bizim onlara, onların bize ihtiyaçları var. Zincir marketler yerine alışverişlerimizde mahalle bakkalımızı, büfemizi, terzimizi, tamircimizi bugünlerde daha sık hatırlayalım. Tamir için beklettiğimiz eşyamızı, tadilat için beklettiğimiz ceket ve pantolonlarımızı bugünlerde bir gözden geçirelim. Esnaflarımıza destek için işyerlerine gitmekten imtina etmeyelim” dedi.
BAŞKAN KOŞTU; “HEM VİZYON PROJELER YAPARAK VATANDAŞIMIZI, HEMDE ALACAĞIMIZ ÖNLEMLERLE ESNAFIMIZI SEVİNDİRECEĞİZ”
Yerel esnafa destek çağrısı için açıklama yapan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ayrıca stat esnafı içinde bir açıklık getirdi. Başkan Koştu açıklamasında; “Stat yerine yapılacak olan ve Bergama şehir merkezine nefes aldıracak olan Millet Bahçesi Projemiz vatandaşımızın yıllardır özlediği ve beklediği birçok yeniliğe ve ihtiyaca cevap verecek sosyal ortamlar oluşturacak. Esnafımızın bir kısmı Millet Bahçesi Projesi içerisinde bulunan işyerlerinde, diğerleri de yeni oluşturacağımız ticari alanlarda işlerine devam edebilecekler. Hiçbir esnafımızı mağdur etmeden çözüm üretmeye devam edeceğiz. Her bir vatandaşımız ilçemizin gelişmesini, başka şehirlerde yer alan güzellikleri kadim kentimiz Bergama’da da görmek istedikleri gerçeğini de aklımızdan çıkarmayalım. Ortak akıl ve iyi niyetle polemiklerden uzak, el ele vererek şehrimize kaybettiği zamanı ve projeleri şimdi kazandırma zamanı. Bergamamız kısır tartışmalar ve yapıcı olmayan eleştirilerden çok zaman kaybetti. Artık kaybedecek vaktimiz yok. Bu dönem iyi ilişkiler ortamını bulmuşken, ilçemize ne kadar çok hizmet alabilirsek, yarın çocuklarımıza o kadar rahat bir Bergama bırakırız” dedi.