Başkan Koştu’dan 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü İle İlgili Açıklama

Başkan Koştu’dan 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü İle İlgili Açıklama

“Allah ülkemize böylesine karanlık geceyi bir daha yaşatmasın”

Türkiye’yi bölmeye çalışan hainlerin kalkışmasının halk tarafından bertaraf edildiği 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili bir açıklama yapan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “O karanlık gece için hesap yapanlara, tankların önüne yatan kahramanca ülkemizi savunan Türk milleti en güzel cevabı verdi. Allah bu ülkeye bir daha böyle karanlık bir gece yaşatmasın” dedi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yılında Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, bir açıklama yaptı. FETÖ terör örgütünün ülkeyi bölmek için kalkıştığı darbe girişimine milletin meydanlara inerek, tankların önüne yatarak canı pahasına izin vermediğini söyleyen Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “4 yıl önce hainler Türkiye Cumhuriyeti’ni işgal edip ele geçirmek amacıyla yaptıkları sinsice plan ile kalkışmada bulundu. Ancak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yüce Türk milleti ülkesine ve demokrasiye canını siper edip sahip çıkarak darbecilere geçit vermedi. O karanlık gece için hesap yapanlara tankların önüne yatan, kahramanca ülkesini savunan milletimiz en güzel cevabı verdi. Allah bu ülkeye bir daha böyle karanlık bir gece yaşatmasın” dedi.

BAŞKAN KOŞTU; “MİLLETİMİZ DÜNYAYA TÜRKİYE’NİN TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN OLDUĞUNU GÖSTERDİ”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hem hainler hem de onlara destek verenlere hesabını sorduğuna ve sormaya da devam edeceğine dikkat çeken Başkan Koştu, “Devletimiz hainlere ve işbirlikçilerine gereken cezayı veriyor ve vermeye devam edecektir. Bizler 15 Temmuz’u unutturmayıp, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde o kahramanca karşı koyuşu gelecek nesillere aktarmalıyız. 15 Temmuz ile ilgili çeşitli anma programları ile bu ülke için canını veren, gazi olan vatandaşlarımızın neler yaşadıklarını unutmayıp, unutturmayacağız. Bu ülkede tutulan demokrasi nöbetlerinde Türk milleti dünyaya Türkiye’nin tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet olduğunu göstermiştir. Söz konusu vatan ve millet olduğu zaman Türk halkı gereken cevabı her zaman veriyor. Şu bilinmelidir ki; bu ülkenin bayrağı yere düşmeyecek, ezan dinmeyecek. Allah ülkemize bir daha 15 Temmuz gibi geceleri yaşatmasın. Allah bu tür hesap yapanlara fırsat vermesin. 15 Temmuz gecesi şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, canını ortaya koyarak gazi olan vatandaşlarımıza da şükranlarımı sunuyorum” dedi.