Açılan 34 Okula, 1000 Öğrenciye Setler Gönderildi

Açılan 34 Okula, 1000 Öğrenciye Setler Gönderildi

Pandemi nedeniyle uzun bir aradan sonra okul öncesi anasınıfına başlayan çocuklara “Sıfır Atık Farkındalık, Deprem, Sağlıklı Yaşam, Trafik Eğitimi bilinçlendirme boyama setleri, ilkokul 1’nci sınıfa başlayan öğrenciler için ise okuma – yazma seti dağıtımı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız için bugünden çalışmak bizim asli görevlerimiz arasındadır” dedi.
Ali Rıza Eroğlu İlkokulu ve Bergama Anaokulu’nda öğrencilerle sosyal mesafe, maske kuralına uygun olarak bir araya gelen Belediye Başkanı Hakan Koştu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz, Belediye Meclis Üyeleri Taner Tekin ve Halil Pehlivan her bir öğrenciye kitap dağıtımı gerçekleştirdi.
AÇILAN 34 OKULA 1000 ÖĞRENCİYE SETLER GÖNDERİLDİ
16’sı merkez, 18’i kırsal mahallelerde bulunan 34 okula devam eden 1000 çocuğa setlerden dağıtılmak üzere gönderildiğini söyleyen Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Dağıtımını yaptığımız setlerle çocuklarımız bir yandan eğlenirken, bir yandan da el becerilerinin gelişimini sağlayacaklar. Pandemi nedeniyle zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde geleceğimiz çocuklarımızın her zaman yanındayız” dedi.