9. Şakir Süter Gazetecilik Yarışması Sonuçlandı

9. Şakir Süter Gazetecilik Yarışması Sonuçlandı

Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Gazeteci hemşehrimiz merhum Şakir Süter’in adını daima yaşatacağız”
Bergamalı merhum Gazeteci – Yazar Şakir Süter anısına İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Bergama Belediyesi işbirliğinde bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen Şakir Süter Gazetecilik Yarışması sonuçlandı.
İzmir’de görev yapan gazetecilerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak ve başarılı çalışmaları ödüllendirmek amacıyla İzmir Gazeteciler Cemiyeti ile Bergama Belediyesi’nin işbirliği ve Bergama Ticaret Odası desteğiyle düzenlenen yarışmaya bu yıl 44 eser katıldı.
İGC Başkanı Misket Dikmen, Sayman Üye Sadık Pala, Bergama Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Çakı, Bergama Belediyesi Basın Danışmanı-Gazeteci Ferit Özcan, Bakırçay Gazetesi İmtiyaz Sahibi Rıdvan Karapehlivan, Gazeteciler; Saadet Erciyas, Coşkun Akar, Esat Erçetingöz, Ertan Gürcaner’den oluşan jüri, Serap Zeybek başkanlığında yapılan toplantıda yarışmaya katılan eserleri titizlikle inceledi.
Jürinin yaptığı değerlendirmede ödül alan eserler şöyle belirlendi:
Haber Dalı:
DENİZ KILIÇ – ALTINORDU: TÜRKİYE’NİN RN BÜYÜK FUTBOLCU FABRİKASI – EURONEWS TÜRKÇE
LEVENT ARIÖZ – HAVUZ AYIBI – DOKUZ EYLÜL GAZETESİ
Araştırma – İnceleme Dalı:
HACER ÖNOĞLU ÜLGER – PİRAYE HANIM’IN YASSIADA MEKTUPLARI – YENİ ASIR GAZETESİ
Fotoğraf:
GÖKÇE ADAR – MÜLTECİLİK HAKTIR – DOKUZ EYLÜL GAZETESİ
Röportaj:
MURAT KARAKAŞ – ZEUS SUNAĞI – EGEDESONSES
Bergama Ticaret Odası Özel Ödülü:
SEZA NUR DEMİRPARMAK – BERGAMALI KADINLAR TARİHİ DOKUYOR – TİCARET GAZETESİ
Bergama Belediyesi Özel Ödülü:
MEHMET GÜLÜMSER – YANIBAŞIMIZDAKİ TARİHİ KÖY: BADEMLİ – YERELİN SESİ
İzmir Gazeteciler Cemiyeti Özel Ödülü:
SULTAN GÜMÜŞ – CÜRUF ÖLÜM ÜRETİYOR / OKSİJENE HASRET İLÇE: ALİAĞA – İLKSES GAZETESİ
Vecdi Altay Özel Ödülü:
ÇAĞLA GENİŞ – OTİZMLİ BİREYLER VE AİLELERİ: BİZ YILLARDIR KARANTİNADAYIZ – İLKSES GAZETESİ
Osman Bayatlı Özel Ödülü:
NURETTİN BAKİ – BAYINDIR’DAN DÜNYAYA AÇILIYOR – İLKSES GAZETESİ
Yarışmanın ödül töreni Şakir Süter’in ölüm yıl dönümü olan 27 Ağustos 2020 Perşembe günü Bergama Kültür Merkezi’nde (BerKM), saat 15.00’da gerçekleşecek.
BERGAMA BELEDİYE BAŞKANI HAKAN KOŞTU; “HEMŞEHRİMİZ MERHUM ŞAKİR SÜTER’İN ADINI YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Bergama’da 25 Ocak 1950’de doğan ve çok sevdiği gazetecilik mesleğine 1970 yılında Akşam Gazetesi’nde muhabir olarak başlayan Şakir Süter’in mesleki yaşamı boyunca iyi bir gazeteci olarak tüm Türkiye’de olduğu gibi Bergama’da da gönüllerde taht kurduğunu söyleyen Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Hemşehrimiz merhum Şakir Süter, her fırsatta doğup, büyüdüğü Bergama’yı dile getiren gönüllü bir elçimizdi. Düzenlediğimiz bu yarışmayla paydaşlarımızla birlikte değerli büyüğümüz, hemşehrimiz merhum Şakir Süter’in adını yaşatmak istiyoruz. Uzun yıllar boyunca gazetecilik mesleğini yürüten hemşehrimiz merhum Şakir Süter, çalışma yaşamının her döneminde işini severek ve inanarak yaptı. Merhum Şakir Süter onurlu bir kalem olarak hafızalarımızda ve kalbimizde yaşamaya devam ediyor. Doğup büyüdüğü, yetiştiği toprakların vicdanı olan merhum Süter’in hayatı ve mesleğine olan muhabbeti, yeni kuşak gazetecilere ve Türk medyasına her zaman örnek olmalıdır” dedi.