30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yıl Dönümü Bergama Şehitliği’nde Anma Töreni Ardından Hükümet Konağı Önünde Çelenk Sunma Töreni İle Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yıl Dönümü Bergama Şehitliği’nde Anma Töreni Ardından Hükümet Konağı Önünde Çelenk Sunma Töreni İle Kutlandı

Sosyal mesafe ve maske kuralına uyularak gerçekleştirilen törenlerde Garnizon Komutanlığı, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri Şehitlik Anıtı’na, Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na bırakıldı. Günün anlam ve önemi üzerine bir açıklama yapan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “30 Ağustos Zafer Bayramı’mızın yıl dönümünü haklı gururla yaşıyoruz. Bu vesileyle bir kez daha başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; tüm şehitlerimizi ve kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.
TÜM ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KURAN-I KERİM OKUNDU, MEZARLARINA KARANFİL BIRAKILDI
Bergama Şehitliği’nde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Belediye Başkanı Hakan Koştu, Garnizon Komutanı Tankçı Albay Murat Sağlık, İlçe Emniyet Müdürü Bayçora Durağan, Cumhuriyet Başsavcısı Bilgehan Yücel, siyasi parti temsilcileri ve protokol üyeleri katıldı. Törende; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için canını feda eden tüm şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunup, dualar edildi. Şehit mezarlarına karanfil bırakıldı. Daha sonra resmi erkan ve protokol üyeleri Hükümet Konağı önündeki törene geçti. Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunumu’nun yapılmasının ardından Saygı Duruşu, İstiklal Marşı okundu. Törende Tnk.Yzb. Çağlar Parlas tarafından günün anlam ve önemi üzerine yapılan konuşmada Cumhuriyetimizin temellerini attığımız, yeniden şahlanışımız olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın anlam ve önemine dikkat çekildi.
BAŞKAN KOŞTU;
“BU DEVLET, BU MİLLET SONSUZA KADAR YAŞAYACAK ”
Günün anlam ve önemi üzerine bir açıklama yapan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu “98 yıl önce milletimizin tarih sayfasına adını altın harflerle yazdırdığı bugünü yad etmenin gururunu yaşıyoruz. Bağımsızlık zaferimizin yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Tarihimizin en büyük dönüm noktası olan bağımsızlığımızın tescillendiği 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun” dedi.