23 Nisan Coşkusu Bergama’da Törenle Kutlandı

23 Nisan Coşkusu Bergama’da Törenle Kutlandı


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101.’nci yılı nedeniyle Bergama Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde bir tören düzenlendi. Tören Koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi.
Törene, Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Belediye Başkanı Hakan Koştu, Garnizon Komutanı Tankçı Albay Murat Sağlık, Cumhuriyet Başsavcısı Bilgehan Yücel, protokol üyeleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile devam etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapması ile son buldu.
TÖREN BELEDİYE TARAFINDAN CANLI YAYINLANDI, BERGAMA SOSYAL MEDYAYA KİTLENDİ
Hükümet Konağı önündeki tören Belediyenin Facebook hesabı üzerinden canlı olarak yayınlandı. Koronavirüs tedbirleri sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle tören tüm Bergama’da sosyal medya ekranlarından canlı olarak izlendi.
BAŞKAN KOŞTU; “ HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN”
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’sinin 101’nci yılı nedeniyle bir açıklama yayınlayan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Yarınımızın teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Bayramı’nı kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği, dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101’nci yıl dönümünde Koronavirüs nedeniyle her ne kadar meydanlarda bir arada kutlayamasakta, bayramımızın 101’nci yıl dönümü coşkusunu yüreklerimizde yaşamaya devam ediyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının 101’nci yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı biz kez daha kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.
BUGÜN SAAT 15.00 DE BELEDİYE BANDOMUZ KONSER İÇİN MAHALLELERİMİZDE, CANLI YAYIN FACEBOOK’TA
23 Nisan coşkusu bugün saat 15.00’de Bergama Belediye Bandosu’nun muhtelif mahalle ve caddelerinde düzenleyeceği 23 Nisan Konseri ile devam edecek. Tüm hemşehrilerimizi elde bayrak saat 15.00’de balkonlarda bekliyoruz.